මාධ්‍යවේදියා - 10:01


English English සිංහල සිංහල

 

ජනාධිපති ලේකම් ධුරයෙන් ඉවත් වෙයි

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

ජනාධිපති ලේකම් ආචාර්ය පී.බී. ජයසුන්දර අද (14) දිනයේදී සිය ධූරයට සමු දුන්නේය.

අද පෙරවරුවේ ජනාධිපති ලේකම් කාර්යාලයේදී ඒ සඳහා උත්සවයක්ද පැවති අතර එහිදී එම කාර්යාලයේ නිලධාරීන් පැමිණ ජයසුන්දරට සුබ පැතුම් එක් කර ඇත. ජනාධිපති ලේකම් ආචාර්ය පී.බී. ජයසුන්දර සිය ධූරයෙන් ඉල්ලා අස් වන බව දන්වමින් පසුගියදා ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ වෙත ලිපියක් යොමු කර තිබිණි.

ඒ අනුව පී.බී. ජයසුන්දරගේ ඉල්ලා අස්වීම ජනාධිපතිවරයා විසින් පිළිගනු ලැබ තිබිණි. ඔහුගේ අස්වීමෙන් පුරප්පාඩු වන ජනාධිපති ලේකම් ධූරය සඳහා ගාමිණී සෙනරත් මහතා පත් කිරීමට යෝජනා වී ඇති බව ආර්ංචිමාර්ග සදහන් කරයි.

- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news